Günümüz Müziğinde Kemanın Yeri

Çoğu insan bir anlık heves, çocukluk hayali gibi düşüncelerle keman çalmaya başlıyor fakat daha sonrasında derslerden ve öğrenme tekniklerinden sıkılarak keman çalmayı bırakıyor.Keman dersi İzmir olarak sizlere farklı ve bir o kadar eğlenceli tekniklerle enstrüman ile aranızda bir köprü oluşturarak sıkılmanızın önüne geçiyor ve hevesinizi sürekli canlı tutarak sizlere en iyi eğitimi vermeyi amaçlıyoruz.Sizde İzmir keman dersine kayıt yaptırmak ve enstrüman çalmayı bir keyif haline getirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşmak ;

telefon : 0507 95 96 333

Mail : msn@erturgutsanatmerkezi.com

İzmir Keman Kursu ile Günümüz Müziğinde Kemanın Yeri Nedir ? Öğrenin

Öncelikle keman hakkında bilgi vermek gerekirse kemanın özellikleri açısından yaylı çalgılar ailesinin en küçük üyesidir ve insan sesine en yakın enstrüman olarak kabul görmektedir.Bu sebepten dolayı gerek hobi amaçlı gerek akademik amaçlı çokça tercih edilen bir enstrümandır. Kemanın tarihçesi ise Rönesans dönemlerine dayanır.

Günümüz Müziğinde Keman

Değişen teknoloji ile dinlenilen müzik tarzlarıda değişmektedir. Enstrümantal yerine bilgisayar ortamında yapılan müzikler oldukça popüler bir hale gelmektedir. Aslında hal böyleyken enstrümanın değerini, onun çıkardığı sesin benzersizliğini ve akustiğini duyduğumuzda farklı hisler vermesi oldukça değerlidir. Gün geçtikçe çoğu orkestra ve müzik grupları çaldıkları parçalarda kemanı daha fazla kullanmaya, öne atmaya hatta vokal kısımları bile kemanla destekleyerek çalmaya özen göstermektedir. Bu şekilde vokaller keman ile desteklendiğinde insan sesine yakınlığıyla bilinen bu enstrümanla birlikte dinlediğiniz parçalardan alacağız haz bir kat artmaktadır. Her ne kadar müziğin içine teknoloji girmiş olsa da akustik eserlerin verdiği keyfi, ruhunuzda yarattığı o eşsiz hissiyatı yaratamayacaktır.