Keman Çalarken Dikkan Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Dikkat edilmesi gerekenlerin en başında gelen belki de en önemlisi olan konu doğru duruş ve doğru tutuş konusudur. Yanlış duruş ve tutuşa alışkanlık kazanılmış ise bunu düzeltmek birçok eseri icra etmekten daha zor olabiliyor. Bu bozukluk giderilmediği zaman bir eser çalarken teller arası geçişte hızlı eserlerde seri parmak geçişlerinde problemler yaşanabilir. Bu yüzden duruş ve tutuş bu konunun en başında yer almaktadır.

Enstrüman temizliği kemanınızdan tam performans alabilmeniz için çok önemlidir. Enstrümanlarınıza gerekli önemi göstermeli, günlük bakım ve temizliğini aksatmamalısınız. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Her enstrüman için olmazsa olan bir diğer konu ise enstrümanın akordudur.  Akortsuz bir müzik aleti ile çalışmak fayda değil aksine zarar getirir. Bu yüzden çalışmalarınıza başlamadan önce akordunuzu en iyi şekilde yapmalısınız.

Perdesiz bir enstrüman olan keman ciddi çalışmalar ve disiplinli bir program gerektiren bir enstrümandır. Eğer gerçekten keman çalmak istiyorsanız hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmamalı en zorlandığınız noktalarda bile çalışmaya devam etmeli ve bol tekrar yapmalısınız.

Keman Kursu İzmir Bornova araştırmalarınızda ki daha geniş ayrıntılar için sitemizi ziyaret edin.

www.artnmoreizmir.com