Keman Hakkında İlginç Bilgiler

Keman Hakkında İlginç Bilgiler

Bugün sizlere keman hakkında ilginç bilgiler konusunda keman kursu İzmir temsilcisi olarak detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra keman hakkında ilginç bilgiler konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz.

Keman-Hakkında-İlginç-Bilgiler

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Keman Hakkında İlginç Bilgiler
Dilerseniz sizler için detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Keman Hakkında İlginç Bilgiler” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Keman Hakkında İlginç Bilgiler

1.The Modern keman yaklaşık 500 yıl civarında olmuştur. Bu Andrea Amati tarafından 1500 yılında dizayn edilmiştir söylenir.

2.Keman çalmak 2 saatte yaklaşık 170 kalori yakar. Egzersiz unut ve sert pratik başlayın!

3.Kemanlar genellikle ladin veya akçaağaç ahşap oluşmaktadır.

4.Kemanlar çok farklı boyutlarda gelir. Tipik olarak, öğrenciler 1/32 veya 1/16 boyut keman ile genç yaşta keman öğrenmeye başlayacaktır. Öğrenci eskidikçe onlar tam boyutlu keman kadar mezun olacak.

5.Kemanlar derece karmaşıktır. Ahşap 70 farklı parçalar, modern keman oluşturmak için bir araya konur.

6.Keman yaylı enstrüman anlamına Ortaçağ Latince kelime vitula gelir;

7.Bisikletle keman çalma dünya rekoru 5 saat 8 saniye 60.45 kilometredir.

8.Dünyanın en pahalı kemanı 1741 Giuseppe Guarneri tarafından yapılan bu abartılı keman 18.000.000 $ değeri ile takdir edildi.

9.Keman yayı genellikle 150 ile 200 saç teli içerir fiyonklar. Naylon ve at saç da dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden oluşan edilebilir.

10.Keman şeritler ilk önce gerilmiş kurutuldu ve bükülmüş olan (yaygın katgütle olarak da bilinir), koyun gut, yapılmıştır. Keman dizeleri dışında yapılmış diğer malzemeler şunlardır: katı çelik, mahsur çelik veya çeşitli sentetik malzemeler, çeşitli metaller ile yara ve bazen gümüş kaplama.


Bugün sizlere keman hakkında ilginç bilgiler konusunda keman kursu İzmir temsilcisi olarak detaylı bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Bu tarz yazıların devamı için bizi takipte ve kendinizi sanat ile tutun. Biz her daim burada sizi ilgilendiren, gerek bilgilendiren, gerek eğlendiren içerikler ile bulunacağız. Bizi tercih ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz, sanat, mutluluk, huzur ve şans ile kalmanız dilelerimiz ile.