Sokak Müzisyeninde Süper Keman Gösterisi

Yukardaki kemancı abimiz keman kursuna gitmiş, keman öğretmeninin verdiği keman egzersizlerini düzenli olarak yapmış, her gün en az 1-2 saat keman çalışmış, keman öğretmenine ne zaman kemanda şarkı çalarız, ne kadar zamanda keman çalmayı öğrenirim diye sormamış, dersin gidişatını öğretmenine bırakarak düzenli olarak çalışmalarını sabırla sürdürmüş ve sonunda keman çalışmasının karşılığını almış yani iyi çalmaya başlamış.

Keman çalmak sabır işidir, düzenli çalışma gerektirir, düzenli çalışma sırasında alınacak sonuç varılacak hedef düşünülerek çalışma daha keyifli hale gelebilir fakat sıkılmadan çalışmak gerekir. Aşağıda izleyeceğiniz güzel keman dinletisindeki kemancı arkadaş da eminiz ki uzun süre kemana gönül verip çalışmış ve bu seviyeye gelmiştir.

Keman öğrenmenin, bir müzik aleti çalmanın ucu yoktur, her zaman daha iyisi vardır, hem de her zaman. 50 yıl önceki kemancıların yüksek performans sergileyerek çaldıkları eserler şimdi okullarda etüd olarak gösterilmektedir, her geçen gün çıta daha da yükselmektedir, bu yüzden sabırla sürekli çalışmalısınız.

Daha fazla sözü uzatmadan geçelim videomuzdaki kemancı abinin performansına